top of page

SOOVITAJAD

27. jaanuar 2021

"Veeteede Ametis oli kõik justkui olemas - toimiv kvaliteedijuhtimissüsteem, iga töötaja teadmine ja teadvustus oma tegemistest, kuid ameti tippjuhtimise tasandil puudus suur pilt, selged ja arusaadavad seosed erinevate tegevuste vahel. 

Minu jaoks kõige väärtuslikum Rita kasutatud metoodikas oli teenuste ja valdkonna juhtidega läbi viidud intervjuud, mida nii mitmedki pidasid silmi avavaks ja harivateks. 

Soovitan kindlasti kaasata Ritat, kui teil jääb vajaka ajast, teadmistest ja meetoditest, kuidas luua kord, arusaadavus, selgus ja lihtsaltleitavus kõikvõimalikku „vajalikku“ sisaldavas majapidamises. Tema süsteemsus, järjekindlus, metoodikad (visuaalselt efektsed), julgus teistsuguseid lähenemisi pakkuda, lai silmaring ja rohke kogetu teeb koostöö nauditavaks.

Jäin saadud tulemiga väga rahule. Valmis sai prototüüp teenuste ajakohasena hoidmiseks ja arendamiseks, erinevate kihtidena tekkisid seosed strateegiadokumentide, eesmärkide, teenuste, juhendite jne vahel. Loodan, et Transpordiametis võetakse Rita tehtu kasvõi osaliselt aluseks, et kogu teenuste pakett ja disainimine transpordi valdkonnas ühtlustada."

  • Anu Angerjas LinkedIn
Anu4%20(2)_edited.jpg

Anu Angerjas

Peadirektori asetäitja, Üldteenistuse juht, Veeteede Amet (2020)

Krista Aas_1 ruut.jpg

Krista Aas

Peadirektori asetäitja arenduse alal,

Politsei- ja Piirivalveamet (2020)

„Rita oma särtsaka oleku, teistmoodi maailmavaate ja entusiasmiga puksis meie inimesed heas mõttes nende mugavustsoonist välja.

Tema loodud prototüübist ja meie koostööst sündinud strateegiline analüü-sitoode on lõppkokkuvõttes suur mõtte-viisi ja kvaliteedi hüpe tänases PPA-s.

Olles ise üks selle toote peakasutajaid, oli eriline rõõm näha, et see meie jaoks revolutsiooniline muudatus juhtide ja võimekuste omanike poolt hästi omaks võeti, mis annab mulle kindlust, et uudne mõtteviis ei hääbu!“

Helina Uku_foto.jpg

Helina Uku

Analüüsibüroo juhataja,

Politsei- ja Piirivalveamet (2020)

"Analüüsibüroo juhina otsisime oma portfellist analüüsitoodet, mis ka tegelikult näitaks, kuidas eelmisel aastal läks ehk mis aitaks juhtidel jõuda järeldusele, kas seni tehtud tegevused on viinud oodatud tulemuseni. Seda me ei leidnud ning oli selge, et peame arendama senise trendianalüüsi asemele täiesti uue metoodikaga toote. 

Mul on hea meel, et keerulisel ajal oli meil piisavalt julgust võtta Rita loodud prototüüp kohe reaalselt kasutusse. Risk tasus end ära 100% ja kvalitatiivne muutus oli märgatav. :)

Rita on ülimalt motiveeriv suhtleja ja suudab panna inimesed teistmoodi mõtlema. Selline intensiivsus võib olla mõnele inimesele häiriv, aga teisalt on tulemus vahel olulisem. 😊"

  • Helina Uku LinkedIn
triin-visnapuu-sepp-2.jpg

Triin Visnapuu-Sepp

juht, Work in Estonia projekt,

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (2019)

Meelitasin Rita meiega koostööle pärast seda, kui olin ühes värbamisvoorus näinud kui süstemaatiliselt ta probleemidele läheneb ning kuivõrd vähe ta läheb grupi emotsioonidega kaasa. 

Viimase aja jooksul olime oluliselt laiendanud oma haaret ja meeskonda ning tegutsesime ületöötamise piiril.

Meie protsessid on nüüd kaardistatud, tööülesanded sõbralikult jaotatud (kuigi meile endiselt meeldib intensiivselt tööd teha), uued inimesed õpivad oma rolle juba Rita loodud materjalide põhjal.

Rita on nii heatujuline ja empaatiline, et töötas ka korraliku filtrina ja auru välja laskmise kohana tervele meeskonnale

  • Triin Visnapuu-Sepp LinkedIn
Kaie Peerna v.jpg

Rita has shown great ability to analyze situations from clients or users’ perspective. Her solutions considered clients/users’ needs and if those needs changed, she offered solutions accordingly.

 

I highly recommend her in positions where qualities like that are valued and needed.

  • Kaie Peerna LinkedIn
Reelika.jpg

"Rita on empaat, kellel on loomupärane anne panna end toote või teenuse lõppkasutaja kingadesse. See omadus teeb Ritast suurepärase kasutajakogemuse disaineri. Rita oli protsesside disainer juba enne seda, kui ta selle ametinimetuse endale võttis :).

Erakordselt süsteemne ja alati mõtleb 5 sammu ette. Kui on vaja ärimudelile kliendi-vajaduse mõistmise tasandil audit teha, äri või mistahes ettevõtmise protsessid disainida, siis Rita on õige inimene, keda kaasata.

 

Väga kõrge koostöövõimega ja tuleb toime ka kõige pingelisemate olukordadega."

  • Reelika Ein LinkedIn
Mattias2.jpg

Mattias Nõlvak

Juhatuse liige, Register OÜ

(2019)

“Rita on väga struktuurne, aga ka üllatavalt loominguline inimene! Ülesande või probleemi korral suuteline kogu puntra lahti harutama, leidma murekoha ning lahenduse.

Veendub alati, et tehtud töö oleks kõigile selge, kättesaadav ning loomulikult silmale ilus!

 

Lisaks rakendab Rita väga edukalt sama lähenemist inimestega - professionaalne juht nii inimestele, kui ka osakondadele laiemalt. ”

  • Mattias Nõlvak LinkedIn

Kaie Peerna

Lennunundusalane konsultant ja koolitaja, juhtimisalane coach, Perenne OÜ (2019)

Reelika Ein

Töötajakogemuse disainer, talendijuht, juhatuse liige EXDLAB OÜ (2019)

mervi_sepprei.jpg

Mervi Sepp

Product Manager,

Data and Reporting at Topia (2019)

“Rita has unparalleled ability to sort out any mess. She has exceptional combination of high analytic ability, persistence and empathy coupled with strong communication skills and adaptability.

 

Her supreme work ethic, positivity and can do attitude make her the soul of every office she works in :)”

  • Mervi Sepp LinkedIn
Matts_Anders_Nyberg_.jpg

Matts-Anders Nyberg

Senior Vice President, (CAO)
Air Navigation Services Finland Oy (2019)

“I have worked with Rita during many years, both in bilateral cooperation between Finavia Oyj and EANS as well as in multinational programmes (eg. North European Functional Airspace Block, NEFAB). Her attitude and motivation has always been excellent.

 

Rita has a good capacity to solve issues and develop solutions in different circumstances. Rita´s team work capabilities are at a very good level and she provides the team with good ideas, "thinking out of the box".”

  • Matts-Anders Nyberg LinkedIn
pildid-300x217-kata-varblane.png

Kata Varblane

Deputy Director of Marketing and International Relations

Estonian Investment Agency (2019)

"If you are in the middle of any kind of a mess and need help with getting it organized, then Rita is your perfect solution! The bigger the mess, the more excited Rita gets :)


When talking about organization or process mapping, she works in a structured way, is proactive, fast and makes sure you both share the common understanding of the expected end result.

On top of every-thing Rita is a super nice and emphatic person and you most probably will say goodbye in tears (it’s so hard to let her go)."

  • Kata Varblane LinkedIn
bottom of page